flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вимоги до офісу приватного виконавця затвердив Мін'юст

01 грудня 2016, 13:07

    Металеві грати, сигналізація і обов'язковий доступ до Інтернету, - Міністерство юстиції України затвердило Положення про офіс приватного виконавця, в якому закріплені вимоги до приміщення та обладнання офісу, і визначено порядок перевірки дотримання цих вимог.

Відповідний наказ № 3238/5 опублікований на сайті Верховної  Ради України, передає видання «Закон і Бізнес».

У Положенні про офіс приватного виконавця, , зазначається, що офіс повинен знаходитися в межах виконавчого округу, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність, та мати поштову адресу. Приміщення для нього має належати приватному виконавцю на праві власності або яким приватний виконавець користується на підставі цивільно-правових угод. Розміщення офісу у тимчасових спорудах не допускається.

В офісі не можуть здійснювати професійну діяльність особи, діяльність яких не пов'язана з вчиненням виконавчих дій чи наданням додаткових послуг правового чи технічного характеру, пов'язаних з ними.

Захист від несанкціонованого проникнення забезпечується шляхом встановлення в офісі охоронної сигналізації або укладення договору охорони офісу.

Документи діловодства та архів приватного виконавця повинні зберігатися у металевій шафі(ах) у робочому кабінеті приватного виконавця або у відповідно обладнаній для цього кімнаті. Забороняється розміщувати шафи для зберігання документів діловодства та архіву у місцях вільного доступу до них відвідувачів. У разі зберігання архіву приватного виконавця та документів діловодства в окремій кімнаті двері такої кімнати повинні бути обладнані дверним замком.

В офісі приватного виконавця повинен знаходитись сейф для зберігання печаток та штампів.

Відповідність офісу вимогам перевіряється Міністерством юстиції України за заявою приватного виконавця на початку здійснення діяльності або у разі зміни приватним виконавцем офісу. Підставою для перевірки можуть бути планові або позапланові заходи контролю.

Міністерство юстиції України забезпечує проведення перевірки офісу у строк, який не повинен перевищувати п’ятнадцяти днів з дня отримання заяви приватного виконавця. Про дату та час проведення перевірки Міністерство юстиції України повідомляє приватного виконавця шляхом направлення відповідного повідомлення на його електронну адресу.

За результатами перевірки офісу вимогам складається акт про відповідність (невідповідність) офісу приватного виконавця вимогам до офісу. Відомості що містяться в акті є підставою для внесення інформації про офіс до Єдиного реєстру приватних виконавців України.

За матеріалами «Закон і Бізнес»