Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Порядок реєстрації договорів між працівниками і фізичними особами-підприємцями може бути спрощений, зокрема, зникне обов’язковість такої реєстрації.
Відповідний проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування обов’язкової реєстрації трудових договорів фізичними особами-підприємцями» зареєстрував у парламенті за №4797 народний депутат Валентин Королюк.
На сьогоднішній день, у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.
Проектом пропонується встановити, що такий трудовий договір може бути зареєстрований будь-якою стороною договору особисто або засобами поштового чи електронного зв’язку у державній службі зайнятості.
На думку автора законодавчої ініціативи, чинні норми КЗпП створюють додаткове навантаження на роботодавців, призводять до значних матеріальних та часових витрат найманих працівників, пов’язаних з необхідністю особисто перебувати у державній службі зайнятості при реєстрації договору або надання представницьких повноважень іншій стороні такої угоди за нотаріальним дорученням. Крім того, існуючий порядок комунікації між підприємцями і державою не відповідає сучасному рівню видів та засобів зв’язку, які вже давно використовуються в інших сферах державного регулювання господарської діяльності.