flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАВДАННЯ ГАЙВОРОНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про судоустрій ” (далі – Закон), суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, суспільства і держави.
 

Місцеві суди - це головна ланка в системі судів загальної юрис­дикції. На них припадає основне судове навантаження, оскільки во­ни розглядають абсолютну більшість кримінальних, цивільних, гос­подарських та адміністративних справ.
 

Місцевий суд розглядає справи тільки по першій інстанції. Він розглядає і вирішує усі підсудні йому справи по суті з постановленням судового рішення (вироку, рішення, ухвали, постано­ви). Суд проводить судовий розгляд додержуючись принципів усності і безпосе­редньості, за участю сторін та інших учасників судового процесу, досліджує докази, вислуховує думки учасників процесу. В кри­мінальній справі суд встановлює винуватість (невинуватість) під­судного й вирішує питання про покарання винного. У цивільних справах суд визнає наявність або відсутність певних правовідно­син, юридичних фактів або юридичного стану, вирішує по суті по­дані до суду позови, заяви та скарги (задовольняє або відмовляє у їх задоволенні).
 

Судові рішення протягом певного часу не всту­пають в законну силу, оскільки заінтересовані особи (іх перелік встановлений процесуальним законодавством) можуть їх оскар­жити до апеляційного суду. Наприклад, апеляцію на вирок, ухвалу чи постанову місцевого суду, якщо інше не передбачено законом, може бути подано протягом п'ятнадцяти діб з моменту їх проголо­шення, а засудженим, який перебуває під вартою, — у той же строк з моменту вручення йому копії вироку. Апеляція на рішення місце­вого загального суду по цивільній справі може бути подана протя­гом одного місяця з наступного дня після його проголошення, а на ухвалу цього суду - протягом п'ятнадцяти днів з наступного дня після її ухвалення (ст. 12 Закону).
 

Юрисдикція місцевого загального суду охоплює всі криміналь­ні справи, за винятком справ про найбільш тяжкі злочини, які під­судні апеляційним судам, а також справ, підсудних військовим судам.
 

У порядку цивільного судочинства місцевий суд розглядає майже всі цивільні справи щодо спорів, які виникають із цивіль­них, сімейних, трудових та кооперативних правовідносин, якщо хоча б однією із сторін є громадянин. Місцевий суд також розгля­дає справи окремого провадження:

Згідно з нормами ЦПК місцеві загальні суди на сьогодні, до утво­рення системи адміністративних судів, розглядають також і справи, що виникають з адміністративно-правових відносин.
 

Місцевий загальний суд постановляє рішення, які, як прави­ло, не можуть бути змінені або скасовані ним же.
Винятком може бути, наприклад, постанова, ухвалена по спра­ві про адміністративне правопорушення, яку може скасувати або змінити суддя цього суду (ч. 1 ст. 294 КпАП).